Pattaya Gezi Rehberi

tarafından
144
Pattaya Gezi Rehberi

Tayland’ın en önemli şehirlerinden biri olan Pattaya’nın kelime anlamı, Güney Batı Munson Rüzgarı’dır. Bu şehir başkent Bangkok’un yaklaşık 165 kilometre doğusunda bulunur. Doğu Asya’nın en gözde merkezlerinden olan bu yer, yemyeşil doğası ve popüler eğlence hayatıyla ziyaretçilerine muhteşem deneyimler yaşatıyor. Ayrıca eğlence merkezleri ve gece hayatıyla da oldukça nam salmış durumda. Bunlardan en ünlüsü de şehrin merkezi ve kalbi olarak kabul edilen Walking Street.

Pattaya’da gezilecek yerler nelerdir?

Pattaya Plajı

Kilometrelerce uzanan kumsalı ve turkuaz rengi deniziyle, ziyaretçilerinin içini ısıtacak bir plaj. Hatta Pattays’nın en ünlü plajı. Özellikle akşam vakitlerinde oldukça kalabalıklaşan bu mekan, eğlenmek ve dinlenmek için ideal bir seçim. Renkli gece kulüpleri ile birlikte damak zevkinize uyacak birçok restoran da mevcut. Gidildiğinde mutlaka tadının çıkarılması gereken yeri ise, yüzen restoranları.

Pattaya Timsah Çiftliği

Merkezden sadece 15 dakikalık bir mesafede yer alan Pattaya Timsah Çiftliği, pek çok ziyaretçinin ilgi odağı konumunda.  Cesaret gerektiren şovlarının yanı sıra, Pattaya’nın en düzel doğa parkı olarak bilinmekte.  İlginç kayaları ve yüzyıllardır süregelen ağaçlarıyla sizleri büyülemekle kalmayıp, sunduğu egzotik hayvanlarıyla da bir o kadar şaşırtacak.

Sanctuary of Truth Tapınağı

Bu tapınak 1981 yılında yapılmaya başlanmış, ancak hala günümüze kadar tamamlanmamış. Uzaktan bakınca deniz kenarında bulunan devasa bir şatoyu andırıyor.  Dünya çapında ahşap işçiliğinin en güzel örneklerinden biri olan bu tapınakta, Thai dans gösterilerini kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Ripley Müzesi

Bu müze, tüm dünyadan toplanan ilginç eserlerle dolu. Garip olduğu kadar da etkileyici. İçerisinde bulunan uçuş simülatörlü bir sinema ile birlikte, uzaylılarla savaşabileceğiniz fütüristik bir meydan bulunur. Tüm bunları gözlemlemekle kalmayıp, garip insanların hayat hikayelerini de dinleyebilirsiniz burada.

 Sualtı Dünyası

Burası, Asya’nın en ünlü ve en modern akvaryumlarından birisi. İçerisinde yaklaşık 2500 deniz canlısı bulunmakta. Mercan resifi, köpekbalığı bölümü ve dev siyam olmak üzere 3 bölümden oluşan bu akvaryumda, köpek balıklarının beslenmesine şahit olabilirsiniz.