Profesyonel Uçak Yolcusu Olma Tüyoları

tarafından
131
Profesyonel Uçak Yolcusu Olma Tüyoları

Son dönemlerde uçak yolculuğuyla profesyonelliğin sıklıkla yan yana geldiğini görüyoruz. Çoğu kişi için ilk başta yadırgatıcı olsa da aslında günümüz uçak yolculuğunu profesyonel düzeyde yaşamak oldukça önemli bir konudur. İşte profesyonel uçak yolcusu olma tüyoları…

Uçak yolculuğu konusundaki hassas yaklaşımlar,uçuş verimliliğini ciddi ölçüde arttırır. Hele hele çok sık uçak yolculuğu yapıyorsanız bu konuyu epey ciddiye almalı ve işi şansa bırakmamalısınız. Çok sık uçak yolculuğu yapıyorsanız öncelikle uçuş öncesinde ve uçuş sırasına ne yiyeceğinize özen göstermelisiniz.

Uçak Yolculuklarında Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Uçakta vejetaryen odaklı hafif yiyecekler tercih edin, uçağa binmeden önce fast food benzeri tüketimlerden uzak durun.  Bilhassa proteini zengin olan ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Uçakta yer alan kuru hava vücuttaki su dengesine zarar verebiliyor. Bu açıdan uçuş devam ederken su içmeye özen gösterin. Alkolün keza uçuş öncesi bu dengeyi bozan bir etken olduğunu unutmayın. Uçağa binerken oldukça rahat kıyafetleri tercih edin. Kabinde zaman zaman hızlı sıcaklık değişimleri olabileceği için sizi sıcak tutacak; ancak gerektiğinizde çıkarabileceğiniz kıyafetleri tercih edin.

Uzun uçak yolculukları kan dolaşımına doğrudan etki eder. Uçak içersinde minik egzersizler yapmaktan çekinmeyin. Bilinçli bir yolcu olarak yanınızda göz maskesi, atkı, kulaklık, powerbank bulundurmak da önemlidir. Bu arada kanadın paralelinde bir yerde oturursanız, olası sallanmalardan minimum düzeyde etkileneceğinizi de aklınızdan çıkarmayın. Telefonunuzu uçuş boyunca Hatsız moda kullanın ve bu şekilde kullanmayanları lütfen uyarın.