St. Petersburg Gezi Rehberi

St. Petersburg Rehberi

Rusya geniş kültüre sahiptir. Fakat Rusya’nın en gözde şehri sayılan Saint Petersburg her köşesi tarihle donanmış dolu bir şehirdir. Şehrin gezilecek yerleri görülmeye değerdir. Ayrıca St. Petersburg 306 tane müzeye sahip olarak dünyanın en çok müzesi olan bir şehirdir.  Bu tarih dolu ve görkemli yerleri aşağıdaki yazımızda inceleyebilirsiniz.

Saint Petersburg’da gezilmesi gereken yerler

Metro durakları

Saint Petersburg da ulaşımda sıklıkla metro kullanılmaktadır. Ayrıca oldukça da ucuzdur. Buradaki metro durakları ise görülmeye değer yerlerden biridir. Her bir metro durağı saray gibi süslenmiş ve göz kamaştırıcı sanat eserleriyle süslüdür.

Hermitage Müzesi

İngiltere’deki British Museum’dan ve Fransa’daki Louvre Museum’dan sonra dünyanın en büyük ve en önemli müzesi olarak bilinmektedir. Hermitage Müzesi St. Petersburg’un en önemli turistlik noktası olarak kabul edilmektedir. Ayrıca müzede 3 milyondan fazla sanat eseri bulunmaktadır. Bu özelliği nedeniyle Guinness rekorlar kitabına girmiştir. Hermitage Müze’si St. Petersburg’a yolu düşenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerin başındadır.

Saint Isaac Katedrali

Saint Isaac Katedrali dünyanın en büyük dördüncü katedrali olarak yer almaktadır. Sovyet zamanında dini sembollerin tamamının kaldırılmasıyla müzeye dönüştürülmüştür. Saint Isaac Katedrali hiç bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Binanın iç dekorasyonu mermer ve granit kaplama ve saf altın kaplama ile 100 metre boyunda kubbeye sahiptir.

Peter ve Paul Kalesi

St. Petersburg’da yer alan Peter ve Paul Kalesi ufak bir adacığın üzerinde yer almaktadır. Muazzam manzarası ve kale duvarlarının dibindeki kumsal yaz aylarında halk için güneşlenme merkezine dönüşmektedir. St. Petersburg’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri de Peter ve Paul Kalesi’dir.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.