Saint-Tropez Gezi Rehberi

tarafından
153
Saint-Tropez Gezi Rehberi

Saint-Tropez gezi rehberi yazımızda, Saint-Tropez ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Cote’d Azur bölgesinde yer alan, şirin bir kasaba Saint Tropez, ünlü yaz konukları ile meşhur bir yerdir.

Saint Tropez, Marsilya’nın doğusunda 105 metre mesafede yer almaktadır. Şehir 2. Dünya Savaşında Güney Fransa açısından askeri anlamda önemli rol oynamıştır. Brigitte Bardot sayesinde kent uluslararası üne hakim olmuştur. Bu sayede önemli film yapıtları Saint- Tropez’de çekilmiştir. Bunlardan bir tanesi ” Ve Tanrı Kadını Yarattı” filmidir. Kent ticari anlamda faaliyet gösteren bir limana da sahiptir. Ancak temel ekonomik kaynağı turizmdir.

Saint-Tropez’de Gezilecek Yerler

Musee de I’Annonciade

Modern sanata ait eserlerin sergilendiği müze, 16. yüzyılda kilise olarak hizmet vermekteydi. Geçmişte Saint- Tropez’de yaşamış olan sanatçıların eserlerinin birçoğu da bu müzede ziyaretçilerini beklemektedir.

La Ponche

Vieux Limanı’nın kuzey doğusunda yer alan La Ponche insanların balık avlama noktalarındandır. Burasının en önemli özelliği ise gezilecek tarihi yerler için iyi bir başlangıç rotası olmasıdır.

Citadelle de St.Tropez

İspanyol saldırılarına karşı savunma amacıyla yapılmış bir kaledir. Şehrin doğusunda yer alan kale bir tepenin üstüne yapılmıştır. Muhteşem şehir manzarasını kaleden keyifle seyredebilirsiniz.

Place des Lices

Haftada iki defa kurulan halk pazarı, kalabalık bir lokasyondur. Pazarda yiyeceklerden süs eşyalarına kadar birçok ürün satılmaktadır.

Rue Georges Clemenceau

Rue Georges, birçok hediyelik eşya satan mağazaların bulunduğu bir caddedir. Alışveriş caddesi trafiğe kapalıdır.

Plage des Salins

Saint Tropez’in en ünlü plajlarından birisi Plage des Salins’dir. Turistlerin vakit geçirmekten hoşlandığı plaj, tatil için gidilmesi gereken ideal yerlerden birisidir.

Escalet Beach

Temiz suyu ile sevilen Escalet plajı, turistlerin uğrak noktalarındandır.