Seattle Gezi Rehberi

Seattle Gezi Rehberi

Seattle gezi rehberi yazımızda, Seattle ile ilgili bir çok soruya yanıt bulabileceksiniz. Amerika Birleşik Devletleri sınır şehirlerinden birisi olan Seattle, seyahat için tercih edebileceğiniz güzel yerlerden bir tanesi olmakta.

Seyahat severler belli başlı ülkeleri gezdikten sonra bu ülkelere bağlı olan küçük kasaba veya şehirleri de gezip görmek isterler. Özellikle deneyim kazanmak, o ülkeyi birkaç ünlü şehir ile de gezmek muhteşem bir deneyim olacaktır. ABD’nin en etkileyici şehirlerinden birisi olan Seattle, en önemli finans ve kültür merkezlerinden de bir tanesidir. Ünlü markaların bu şehirden çıkmış olduğu gibi birçok ünlü sanatçının da bu şehirde çıkmış olduğunu söyleyelim. Şehir doğal güzellikleri ve manzaraları ile de seyahat severlerin beğenisini kazanıyor. Bu sebeple şehre merak artıyor. Karlarla kaplı bazı dağları ise dağ sporu sevenlerin ilgi odağı oluyor.

Seattle uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Seattle uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şehre ayak bastıktan sonra otelinizi merkeze yakın bir yerden tercih etmelisiniz.  Şehrin büyük olmasından dolayı seçeceğiniz otel ile şehir merkezine mesafeniz çok uzak olmamalı. Bunun nedeni ise seyahatinizde çok fazla zaman kaybı yaşamayıp, görebileceğiniz güzelliklerden mahrum kalmamanız. Şehrin gece hayatı ise oldukça renkli ve zengindir. Gece hayatında ise bütçenize göre farklı eğlence mekanlarının olduğunu söyleyebiliriz.

Seattle’da Gezilecek Yerler

Seattle Akvaryumu

Seattle Akvaryumu 1977 yılında açılmıştır. Pier 59 iskelesi üzerinde açılan bu akvaryum 12 kategoriye ayrılmıştır. 12 kategoride ki akvaryumda farklı ekosistemlere sahip olmaktadır. Yılda 800.000’den çok ziyaretçi alan akvaryum, şimdilerde de çocuklu ailelerin en çok gitmeyi sevdikleri yerlerden birisidir. Sabah 09:30’da akşam 17:00 saatleri arasında akvaryumu her gün ziyaret edebilirsiniz. Akvaryumun ücreti yetişkinler için 23 $, çocuklar içinse 16 $ ücret alınmaktadır.

Pioneer Meydanı

Seattle’ye ilk yerleşen yerliler tarafından kurulan bu meydan, şehrin gezilecek en güzel yerlerinden bir tanesidir. Ayrıca Pioneer Meydanı şehrin en eski mahallelerinden birisidir. Meydanda yapılan çoğu yapılar ise ahşaptan yapılmıştır. Seattle’nin en tarihi yeri olan bu meydan ABD’nin Ulusal Tarihi Miraslar Listesinde bulunmaktadır.

Pike Palace Market

ABD’nin en eski çiftlik ve gıda pazarı olan bu market, turistlerin oldukça dikkatini çeken bir yerdir. Markette hediyelik eşyalar, el yapımı ürünler, el sanatı ürünleri gibi birçok ürün bulunmaktadır.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.