Seattle’da Ne Yenir?

Seattle'da Ne Yenir?

Seattle’de ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Büyük bir finans merkezi olan Seattle’de yerel restoranların yanı sıra dünya mutfağından lezzetlerde sizlere sunulmaktadır.

Dünya mutfağına açık olan şehirler her zaman beğeni kazanan yerler içerisinde olmuştur. İnsanların balık ürün ve balıklı yemek çeşitlerini Seattle’de yediklerini ve beğendiklerini belirtebiliriz. Şehirde balıkçılık gelişmiştir. Bu nedenle balıkla ilgili olan yemek çeşitleri şehirde çok sık tüketilmektedir. Midye, Karides, levrek, ve diğer balık çeşitleri bunlardan bazılarıdır. Amerika Birleşik Devletlerinde olduğu gibi Seattle şehrinde de Fast- food çok tüketilmektedir. Bunun yanı sıra kırmızı et ile yapılan yemeklerde hem doyurucu olmakta hem de insanların tercih listelerinde yer almaktadır. Patates kızartmaları da insanların vazgeçemediği lezzetlerdendir. Özellikle özel soslar ile bütünleştirildiği zaman patates kızartmaları genç kesiminde en sevdiği yemekler içerisine girmeyi başaran bir lezzettir.

Seattle Şehrinde Meşhur Olan Yemekler

Cheesecake

Cheesecake, Seattle’de yapılan ve en sevilen tatlılardan birisi olmakta. Bu tatlıyı güzel yapan mekanlarda ise sıra kuyruklarını görebilirsiniz. 20 dakika bu tatlıyı yemek için sıra beklenildiğini belirtelim. Şehirde The Cheesecake adında olan bir mekanda bu tatlıyı yemenizi tavsiye ederiz.

Ev Yapımı Pizza

Fast- Food tüketiminin yoğun olduğu şehirde el yapımı pizzalar çokça tercih edilmektedir. Özellikle yerli halkın önerdiği yerlere öncelik verip giderseniz, pişman olmayacağınızı söyleyebiliriz.

Sushi

Dünya mutfağının var olduğu bu şehirde Sushi yemek güzel bir deneyim olacaktır. Eğer daha önce yemişseniz ve aç kalmaktan korkuyorsanız gönül rahatlığı ile şehirde Sushi yiyebilirsiniz.

Artisan Platter

Yemeğin adı ” Zanaatkarlar Yemeği ” olarak bilinmektedir. Özellikle cafelerde servis edilir. Şarabın yanına koyulan peynir, taze meyve ve ekmekten oluşan bu yemek atıştırmalık olarak tercih edilir.

El Yapımı Peynir

Şehrin bazı yerlerinde insanların el yapımı sattıkları peynirleri görebilirsiniz. Bu peynirler hem çok lezzetli hem de çok ilgi görmektedir. Sabah kahvaltınızda konakladığınız otel tarafından sofranıza gelebilirse değmeğin keyfinize. Afiyet olsun.

Meyveli Turta

Cafe ve pastanelerde karşınıza çıkacak olan bu tatlı, Seattle’de muhteşem yapılan bir tatlıdır. Özellikle elmalı turta beğenilen lezzetlerdendir.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.