Seyehati Sevdirecek 10 Ülke

tarafından
44
Seyehati Sevdirecek 10 Ülke

Yurtdışında gidebileceğiniz en iyi 10 ülkeyi sizler için araştırdık.

Yoğun çalışma temposu ile geçirdiğimiz bir yıldan sonra tatile çıkmak hepimizin hakkı. Özellikle 1 yıl çalıştıktan sonra yapacakları tatil için yurtdışını tercih eden tatil severler için gidecekleri yerlere en mantıklı şekilde karar verebilmeleri için bir liste hazırladık. İşte seyehati sevdirecek 10 ülke;

Seyehati Sevdirecek Ülkeler

Mısır

Denizlerinin berraklığı ve maviliği ile turistlerin önemli tercihlerinden bir tanesi olan Mısır’ da bulunan Hurghanda ve Şarm El – Şehr ile dünyada en iyi denizlerin bulunduğu tatil mekanlarından birisi olarak yer alıyor. Bununla birlikte Kızıldeniz’de bulunan  zengin su altı dünyasına sahip olan denizde bir çok farklı balık türü ile birlikte yüzebilirsiniz.

Tayland

Özellikle ada turizminin uğrak noktalarından bir tanesi olan Tayland , birçok büyüleyen adaları ve bembeyaz plajları ile turistlerin ilgisini çekiyor. Bu ülkede yılın yorgunluğunu atmanızı sağlayacak masajlardan tropik meyvelere kadar tüm detayları ile egzotikliğini keşfedeceğiniz ülkelerden bir tanesi.

Avusturya

Yaz – Kış tatili tercih edenlerin uğrak mekanı olan Avusturya , Alp dağ manzarası ile tanınıyor . Doğa ile iç içe bir tatil hayal edenlerin gelebileceği bu ülkede Salzburg , Styria , Tirol , Carinthia , Lechweg bölgelerinde bulunan yürüyüş alanları ile özellikle trekking ve tırmanış seven turistler için önemli mekanlardan bir tanesi.

Fransa

Yurtdışında tatil yapayım ve ayrıca bir lezzet gezisine çıkayım diyorsanız Fransa tam da sizlere göre. Dünyanın en iyi üç mutfağından bir tanesi olarak görülen Fransız mutfağında şeflerin hazırlamış olduğu birbirinden güzel lezzetleri keşfedebilir ve en kaliteli şaraplardan tadabilirsiniz.

Güney Afrika

Yurtdışında safari turu hayal ediyorsanız Güney Afrika bunun için en uygun ülkelerden bir tanesi. Ünlü Lalibela Safari alanı ile vahşi hayvanlarla iç içe bir safari turu yapmak istiyorsanız bu ülke tam da sizlere göre.

Güney Afrika

Güney Afrika

Çekya

Yurtdışında sanat eserlerini gezmek ve kültürlenmek istiyorsanız Çekya sizler için en doğru tercih olacaktır. Tarihi mimarisi ve kültür sanat etkinliklerinin olduğu bu ülkede özellikle Prag şehrinde rönesans döneminden kalan mimariler ve barok mimaride yer alan kiliseleri görebilmeniz mümkün. Ülkede yer alan eserler adeta kronolojik sıra ile yer alıyor ve sizleri adeta bir tarihi gezintiye çıkarıyor.

Japonya

Festivalleri ve gezilecek şehirlerinin çokluğu ile turistlerin yoğun olarak tercih ettiği Japonya , tercih edilecek en lüks ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle fiyatların pahalılığı ve şehirler arası seyahatin oldukça uzun olduğu bu ülkede dünyanın en iyi suşilerini tadabilir ve bu büyülü dünyada sizler de yer alabilirsiniz.

İngiltere

Çocuklarınızla gezebileceğiniz en uygun ülkelerden bir tanesi olan İngiltere , özellikle parkları , yürüyüş alanları ve temiz havası ile çocuğunuz ile birlikte rahatlıkla gezebileceğiniz bir ülke konumunda. Londra’ da yer alan Hyde Park’ a giderek yeşilliğin büyüsü ile birlikte ördek ve köpeklerin sesleri ile sizler de burayı seveceksiniz. Bunun yanında tüm restoranlarda bebek mama sandalyesi ve bebek bakım odalarının bulunması ile sizleri cezbedecek.

Sırbistan

Ucuz ve verimli bir yurtdışı tatil tercih eden tatil severler için en uygun ülke Sırbistan olacaktır. Özellikle şehir hayatından sıkılıp kafa dağıtmak istiyorsanız  Belgrad şehrinde 500 Tl vererek rahatlıkla gezebilir ve tüm imkanlardan yararlanarak harika bir tatil yapabilirisniz.

Maldivler

Özellikle balayı ülkesi olarak görülen ve dünyada bu ünü ile yılda milyonlarca kişinin uğrak noktası olan Maldivler , tüm dünyada balayı için tercih edilen popüler yerlerden bir tanesi konumunda. Turkuvaz berrak suları ve palmiyelerle çevrili silueti ile turistlerin ilgisini çekiyor.