Sırt Çantası Nasıl Seçilir?

tarafından
112
Sırt Çantası Nasıl Seçilir?

Gezmeyi seviyorsanız ve bu sırada eğer eşyalarınız sizin için bir yük olsun istemiyorsanız sırt çantası nasıl seçilir sorusunda iyi yanıtlarınızın olması gerekiyor. Sırt çantası seçimi konusunda kişisel olarak çok farklı seçimler yapılabilecek olsa da kişilerin sık sık yaptığı ziyaretlerde kendi ihtiyaç ve tercihlerine bağlı olarak en uygun olanını seçmesi gerekir. En lüks seyahatte dahi kişilerin yanında bulunduracağı eşyalar için kullanacağı sırt çantasını ne kadar iyi seçerseniz, seyahatinizde bu konuda yaşayacağınız sorunlar da o derece azalacaktır.

Kolay ve ucuz uçak bileti için Biletmar.com’u ziyaret etmeyi unutmayın….

Nasıl Bir Seyahat Planlıyorsunuz?

Sırt çantası almadan önce kişilerin kendisine bazı soruların yanıtını veresi gerekir. Öyle ki uzun yürüyüşler yerine tırmanış yapmayı planlıyorsanız farklı, fiziksel olarak düşük ve güçsüz bir omuza sahipseniz farklı bir çanta almanız gerekir. Yapacağınız ziyaretleri göz önünde bulundurarak seyahat çantası modellerinden uygun olanını seçebilirsiniz.

 1. Seyahat Sırt Çantaları

  • Sürekli gezecekseniz ve çok büyük eşyaları taşımanıza gerek yoksa seyahat sırt çantaları uygun olacaktır. Diğer modellere göre daha küçük ve kompakt bir yapıda olan bu model çantalar, aynı zamanda çok gözlü olması sayesinde her aradığınızı istediğiniz yerde bulmanızı sağlıyor.
 2. Hiking Ve Kamp Sırt Çantaları

  • Daha çok uzun yürüyüşler, tırmanışlar yapacak kişiler için hazırlanan bu modellerde en önemli detay dayanıklılık. Üstelik uyku tulum gibi malzemeleri koyabileceğiniz özel bölmeler de işinizi kolaylaştıracak.
 3. Tekerlekli Seyahat Çantası

  • Yük taşıma konusunda son yılların en çok tercih edilen çanta modellerinden birisi olan tekerlekli seyahat çantası, özellikle dağ, tepe yürüyüşü yapmayacaklar için ideal.
 4. Günlük Sırt Çantaları

  • Day Pack olarak da bilinen ve günlük yaşam içerisindeki ihtiyaçları karşılayacak şekilde hazırlanan çantalar, günlük ihtiyacınızın dışında yetersiz kalacaktır.

İdeal Çanta Nasıl Olmalı?

Çok fazla eşyanın alınarak taşındığı bir çanta kuşkusuz ideal olmayacaktır. 12 kg’ı geçmeyecek çantalar, seyahatler uygun olacaktır.

Tercih yapma aşamasında gideceğiniz yerde kaç gün kalacağınız gibi detayları göz önünde bulundurun. Daha sonrasında ise çantanızı denemeniz oldukça önemlidir. Sırtınıza oturuşu ve taşınma konusundaki rahatlığı uygunsa çantayı tercih etmeniz çok daha uygun olacaktır. Aynı zamanda terleten, rahat bir kumaşı olmayan çantalar da sizin için en büyük dezavantaj olacaktır.