Taipei Gezi Rehberi

tarafından
137
Taipei Gezi Rehberi

Tayvan’ın başkenti olan Taipei, aynı zamanda ülkenin dördüncü büyük şehridir. Ülkenin siyasi, ekonomik ve kültürel merkezlerinden biridir ve kozmopolit bir yapıya sahiptir. Şehir, ülkeye turizm açısından da büyük gelirler sağlayan bir yerdir. Dolayısıyla turistlerin gözde yerlerinden biri de diyebiliriz. Coğrafi yapısıyla da dikkatleri üzerine çeken şehir, tiyatro, müzeler, tarihi tapınakları gibi gözde yerleri de bulunmaktadır. Taipei için gezilecek yerler listesinin başlarında yer alır desek yerinde olur. Fakat şehir tropikal iklimin etkisi altında olduğundan dolayı ziyaretçilerin doğru zamanı seçmesi önemlidir. Şehri gezmek isteyenler için en uygun zaman dilimini kış ayları diyebiliriz. Çünkü bu mevsimde yağışlar ve buna bağlı etkiler daha az rastlanmaktadır. Şehre’ye gitmeyi düşünenler için gezilebilecek yerleri sizler için şu şekilde hazırladık

Taipei uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Taipei uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Taipei Gezilecek Yerler

101

Adından da anlaşıldığı gibi bu bina 101 katlıdır. Ve ismini de buradan almıştır. Yapıldığı günden bu yana şehrin sembolü haline gelmiştir. Ayrıca 89. katında tüm şehri tüm güzelliğiyle izleyebilirsiniz.

Long Shan Tapınağı

Etrafı yemyeşil ağaçlarla çevrili tapınak insana adeta huzur veriyor diyebiliriz. Taipei’ye yolunuz düştüğünde mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisidir.

Yangmingshan Milli Parkı

Yeşilin büyüsüyle donatılmış bu park, özellikle de kiraz çiçeklerinin açtığı dönemde gidilmesi gereken yerlerden biridir.

Maokong Gondolo

Maokong tepesinde bulunan teleferiğe, yükseklik korkusu olmayanların mutlaka denemesi gerekli diye düşünüyorum.

Taipei Eye

Şehrin kültür ve sanatını tanımak isteyenler için uğramadan geçilmeyecek bir gösteri merkezidir.