Türkiye’nin En Güzel Adaları

tarafından
145
Türkiye’nin En Güzel Adaları

Türkiye’nin En Güzel Adaları Nereler? Türkiye’nin tatil cenneti olarak tanımlanmasındaki etkenlerden birisi coğrafya olurken, denizlerle çevrili kıyılarda çok sayıdaki ada da yine tatil için alternatif yaratmayı başarıyor. Adada farklı bir tatil deneyimi elde etmek isteyen kişiler, Türkiye’de popüler yerleri tercih edebilir.

Bozcaada

Türkiye’de ilk olarak söylenmesi gereken adalardan birisi Bozcaada. Çanakkale bölgesinden ulaşım sağlanan Bozcaada, özellikle denizi seven kişiler için vazgeçilmezlerden birisi. Özel coğrafyası, kendine özgü değerleriyle Bozcaada, gezilecek ilk yerlerden birisi.

 

Kalem Adası

Türkiye’de adı çok fazla duyulmasa da özellikle yabancı turistlerin uğrak noktalarından birisi Kalem Adası. Daha çok dalgıçlar tarafından tercih edilen Kalem Adası, yer üstü kadar yer altı güzellikleriyle de dikkat çekici bir bölge.

Gökçeada

Çanakkale bölgesinde yer alan diğer bir ada Gökçeada.Feribotlarla düzenli seferlerin düzenlendiği bu bölge, özellikle yaz aylarında oldukça yoğun. Fakat Bozcaada kadar popüler olmadığı gibi çok fazla turist tesis olmadığı için yoğunlukta sıkıntı yaşanabiliyor.

 

Cunda

Ayvalık bölgesinden ulaşımın sağlandığı Cunda adası,özellikle tarihi dokusu ile oldukça etkileyici. Egeye özgü çok farklı yerel lezzetler de yine ada mekanlarında bulunabilir.

 

Büyükada

Türkiye’de popüler olan diğer ada ise Büyükada. Özellikle adanın İstanbul’da olması daha fazla kişinin dikkat çekmesini sağladığı gibi araç gürültüsü olmadan, sakin bir yaşam isteyenlerin hafta sonunda dahi tercihe diliyor.

Türkiye’de bu yerlerin dışında Sedir Adası, Akdamar,Güvercinada, Marmara Adası ve Avşa adası gibi pek çok farklı ada mevcut. Her bir ada kendine özgü özellikleri ile dikkat çekerken, özellikle ada gezilerini seven kişilerin her birini ayrı ayrı değerlendirmesi gerekiyor.