Türkiye’nin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

tarafından
159
Türkiye’nin En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

Türkiye’de yer alan en iyi ve ücretsiz kamp alanları listesini sizler için özenle araştırıp hazırladık. Kamp bir tutku olmakla birlikte, kamptayken kaliteli ve güvenli zaman geçirmekte bu tutkunun en önemli unsurlarından biri. İşte Türkiye’nin en iyi kamp alanları;

En İyi Ücretsiz Kamp Alanları

  • Sülüklü Göl, Mudurnu, Bolu

Bolu’ nun Mudurnu ilçesine bağlı olan bu göl doğa severler için bulunmaz bir nimet konumunda. Göl çevresinin kamp kurmaya oldukça müsait olduğu yerde içilebilir su kaynağı mevcut. Ancak her ihtimale karşı önceden su ve diğer alışverişinizi yapmanızda fayda var. Göle giden yol durumu çok iyi olmadığı için karayolu ile dikkatli gitmekte fayda var.

>> Yurtdışına İlk Defa Çıkacak Kişiler İçin Tavsiyeler

  • Aytap Antik Kenti, Alanya, Antalya

Gazipaşa yolu üzerinde yer alan Aytap Antik Kenti , Gazipaşaya 10 kilometre mesafede yer almaktadır. Bölgede kamp yapmak için ücretli kamp işletmesi yer almaktadır. Elektrik ve su temini için antik kent yakınlarında yer alan restoranlardan faydalanabilirsiniz.

Antalya uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Antalya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Salda Gölü, Yeşilova, Burdur

Türkiye’ nin Maldivler’ i olarak tabir edilen Salda Gölü, kamp yapmak için en güzel alanlardan bir tanesidir. Üstelik kamp yapmak ücretsiz olduğundan oldukça güzel fırsatlara sahiptir. Halk plajları ve göl kenarında yer alan yeşillik alanları kullanarak kampınızı bu bölgelere kurabilirsiniz. Göl kenarında bulunan işletmeler ve Yeşilova ilçesinden tüm ihtiyaçlarınızı temin edebiliriniz.

  • Su Uçuran Şelaleleri, Aliağa, İzmir

Şehirdeki seslerden sıkılanlar ve tüm yılın yorgunluğunu atmak için sessiz bir ortam arayanlar için oldukça uygun bir yer olan Su Uçuran Şelaleleri , Türkmen Şelalesi olarak da anılmaktadır. Şelale yakınlarında herhangi bir işletme bulunmadığından her türlü ihtiyacınızı gelmeden temin etmeniz gerekiyor. Sivrisinek problemi mevsim şartlarına göre olabiliyor ancak önceden alınan önlem ile oldukça rahat edebilirsiniz.

İzmir uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İzmir uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Badara Yaylası, Çamlıhemşin, Rize

Yayla kültürünü iliklerinize kadar hissetmek isterseniz Badara Yaylası tam da sizlere göre. Günlüğü 100 liradan bungalov evlerde kalabilir ya da kamp malzemelerinizi getirerek ücretsiz bir şekilde kampınızı kurabilirsiniz. Su ve gıda ihtiyaçlarınızı yaylada bulunan işletmelerden alabilirsiniz. Ulaşım bağlamında yaylaya ulaşabilmek için kendi aracınızın olması gerekiyor.

  • Kaynaklar, Buca, İzmir

Bazı sporlara da ev sahipliği yapan Kaynaklar , doğa ile huzurun buluştuğu bölgelerden bir tanesi. Köyün merkezine de oldukça yakın olması nedeniyle oldukça tercih edilen bu yerde kamp alanları da ücretsiz.

  • Cennet Koyu, Bodrum, Muğla

Bodrum’ da yer alan bu güzel yer kamp alanı için muhteşem şartlara sahip. Deniz manzarası ve yeşillikler içerisinde kendinizi tüm stresten arındıracağınız bu yerin yakınlarında işletme bulunmadığından tüm ihtiyacınızı önceden temin etmeniz gerekiyor.