Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

tarafından
27
Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Ucuz uçak bileti alabilmek için yapılması gereken stratejileri sizler için derledik.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Aranır?

Uçuş arama motorlarında aramalarınızı gerçekleştirin

En uygun uçak bileti fiyatını bulmak istiyorsanız aramalarınızı uçuş arama motorlarından gerçekleştirebilirisiniz. Bu sayede her havayolunun sitesini ayrı ayrı dolaşmak yerine tek bir yerden farklı havayollarına ait uçuş verilerini görebilir ve sitede yer alan filtrelerden yararlanarak kendinize en uygun bileti alabilirsiniz. Ayrıca bu sitelerde yer alan indirim fırsatlarını anında görmek için bildirim özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Uçuş için en iyi günü belirleyin

Genelde bir inanış olan  “Salı günleri uçak bileti fiyatları ucuz olur” söylemi tam olarak gerçeği yansıtmasa da günden güne uçak fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilmektedir. Özellikle hafta içi uçuşların hafta sonu uçuşlara göre ucuz olduğu görülür ancak bu durum söz konusu tarihlere ve çeşitli etkenlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı sitelerdeki aylık fiyat listelerini takip ederek önceden tatil gününüzü ayarlayarak aylar öncesinden alacağınız bir uçak bileti sizleri oldukça karlı çıkarabilir.

Lokal Havayollarına da göz atın

Gideceğiniz yer daha az popüler ve uzak ise büyük sitelerden uçak bileti bulmak yerine o bölgelere ait küçük hava yollarını inceleyebilir ve bu havayollarının internet sitelerini takip ederek biletleri kontrol edip en uygun bileti alabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazı

Avrupa’da Kesinlikle Görmeniz Gereken Yerler

Mail listelerine dahil olun

Mail ile fazlaca ilgileniyorsanız havayolu şirketlerine ait arama yerlerinden posta listelerine kaydolabilir ve son dakika ile özel fırsatlardan oluşan güncel postalarla biletinizi en uyguna getirebilirsiniz. Genellikle ucuz uçuş teklifleri 24 saat boyunca kullanılabiliyor.

Aramalarınızı gizli modda yapın

Tarayıcınızda yer alan çerezler arama yapıldığında belirli bir rota üzerinden uçuş aramalarınızı kaydeder ve bazı firmalarda uçuş fiyatlarında artışlar meydana gelir çünkü çerezler vasıtası ile ilgili firmalardan rezarvasyon yaptırılıp sizlere en pahalı biletleri indirim gelmeden biran önce sattırmaya çalışabilirler. Bu sebeple aramalarınızı gizli mod üzerinden yapmanızda fayda var.

Uçuş puanlarınızı kullanın

Uçuş puanlarınızın biriktiği kartları kullanarak mil- puan kazanabilir ve yeteri kadar mil biriktirdiğinizde biletinizi bu puanlar ile alıp bileti bedavaya ya da oldukça indirimli bir fiyata getirebilirisiniz.

Biletlerinizi toplu bir şekilde alın

Genellikle aynı anda aynı havayolundan birden fazla bilet satın aldığınız takdirde biletlerinizi uygun fiyatlardan satın alma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu sayede gideceğiniz bölgeye gidiş dönüş biletler alarak daha fazla para ödemekten kurtulabilirsiniz.