Ucuza Gezmek Ne Güzel Şey! Hele Bir de Nairobi’de!

tarafından
21
Ucuza Gezmek Ne Güzel Şey! Hele Bir de Nairobi’de!

Nairobi, Afrika’ya özgü florası ve bütçenizi zorlamayacak güzel seyahat noktaları ile tatil için tercih edebileceğiniz bir yer.

Vahşi yaşamı ve sanat etkinlikleri ile Nairobi, Afrika’ya özgü olan atmosferi ile beğeninizi kazanmaya hazır.      Cafeleri, müzeleri ve farklı lezzetleri sunan restoranları ile Nairobi, Kenya’nın müthiş bir şehri. Afrika yöresine merakınız var ise bu şehri mutlaka görmelisiniz. Ekonomik bütçenizi zorlamayacak olan Nairobi’ de bedava olan bazı etkinlikleri sizler için sıraladık. İşte Nairobi’ye gidip bütçenizi zorlamayacak aktiviteler.

Nairobi’de Ucuza Gezmek

1- Kelebekleri Gözlemlemek İçin Güneşli Bir Gün Sizlere Yeterli

Kenya’ da 559 kelebek çeşidi bulunuyor olup bu çeşidin 30 da Nairobi bölgesinde bulunuyor. Farklı çeşit kelebekleri görmek ve onları fotoğraflamak isterseniz şehrin her bölgesine dağılıp, kelebekleri görebilirisiniz. Bunun için sadece havanın güneşli olması yeterli olacaktır. Nairobi Kelebek Merkezi kapanmadan önce ziyaretçi akınına uğradı. Ancak son yıllar içerisinde kapandı.

2- Nairobi Botanik Bahçesi

50 Kenya Şili karşılığında gireceğiniz botanik bahçesi sizlere muhteşem bir atmosfer sunuyor. Yemyeşil bahçe doğal güzellikleri ile oksijen depolama yeri. 50 Kenya Şili çok büyük bir para miktarı değildir. Günlük planınıza bu güzel botanik bahçesini gezmeyi ekleyebilirsiniz.

3- Özgürlüğü Hissettiğiniz Park: Uhuru Garden

Şehir merkezine 15 dakikalık bir uzaklık mesafesinde bulunan özgürlüğün simgesi ilgi gören yerlerden bir tanesi. Bu parkın tarihine önemli bir gelişme katan heykeller, Kenya bayrağı ile parkta göğe yükseltildi. Yükseldiği yere ağaç dikildi ve adı Mugumo konuldu. Bu güzel parkta ağaçların altında dinlenmek ve özgürlüğü hissetmek kaçınılmaz doğrusu. Parkın girişi ücretsiz olmakta. Ancak belirtelim ki otopark için ayrı bir ücret ödemeniz gerekmekte. Dumansız hava sahası içerisinde Uhuru Garden yer alıyor.

4- Amerika Elçiliği Anı Bahçesi

30 Kenya Şilini ile bu anı bahçesine girebilir ve fotoğraf çekinebilirsiniz. Anı bahçesini girişinin fiyatı son derece ucuz. Konsolosluk yaşamını yitiren onlarca insanı anma imkanını bu bahçede sağlıyor.

5- The Village Market

150 dükkanın bulunduğu bu alanda ücretsiz Wi-Fi’den yararlanabiliyorsunuz. İçeride bulunan göl ve şelaleler ise gözünüze çarpan güzellikler oluyor.