Ülkemizdeki En İyi Aquaparklar

aquapark

Ülkemizdeki en iyi aquaparklar yazımızda ülkemizdeki bütün Aqua Parklar ile ilgili her soruya yanıt bulabilecekseniz. Yaz aylarında deniz olmadan da hem serinlemek hem eğlenmek için tercih edilen aquapark; tatillerde hem çocukların hem de yetişkinlerin vazgeçilmez aktiviteleri arasında yer alıyor.

Ülkemizdeki En İyi Aquaparklar ve Özellikleri

The Land of Legends

Antalya Serik’te bulunan Efsaneler Diyarı-The Land of Legends, hem tema park hem de aquaparkı olarak ülkemizin Disneyland’ı özelliğini taşıyor. Parkın tesisi içerisinde 3 adet lüks otel, mağazalar, restoran ve barlar da yer alıyor. Muhteşem parkta, sıra dışı etkinlikler de bulunuyor. Yunus balıkları, foklar, penguenler, köpek balığı, beyaz balina ve kaplan ile tanışma seansları, şnorkelle dalış gibi unutulmaz deneyimler yaşatırken; lazer, sis ve sulu efektlerle 5 boyutlu sinema filmi keyfi de sunuyor.

Oasis Aquapark Çeşme

Türkiye’nin en büyük aquaparkı olarak geçtiğimiz yaz İzmir Alaçatı’da açılan aquapark, termal kür merkezi, otel ve yaşlı evini de içine alan çok büyük bir turizm tesisinde yer alıyor. Aquapark, özellikle yetişkinler için yapılmış sıra dışı kaydırakları ile dünya su parklarında bir ilki sunuyor. 218 metrelik yükseklikteki kuleden uzay girdabını anımsatan kaydırakla grup halinde yarış yapmayı; hız, bol adrenalin ve rekabet seven yetişkinler için sunuyor. Ayrıca şelaleler altında eğlenilecek Aqua Tower, dalga havuzu, çocuk animasyon havuzu ve yüzme havuzlarıyla günlük giriş veya aylık/sezonluk üyelik imkanı sağlıyor.

Aqua Fantasy Park

Türkiye’nin en büyük kapasiteli ve en iyi aquaparklarından olan Aqua Fantasy; İzmir-Selçuk ve Aydın-Kuşadası ilçelerine yakın bir mevkide bulunuyor. 5 yıldızlı denize sıfır bir otel, plaj ve SPA merkezinden oluşan tesiste yer alan aquaparkı; birçok fantastik kaydırakla, Korsan Şelalesi, Mavi Göl, Macera Nehri, Nilüfer Yolu gibi birçok havuz seçeneğiyle eğlenceye çağırıyor.  Günlük kullanım veya sezonluk üyelik seçenekleriyle 0-3 yaş arası çocuklara ücretsiz hizmet sunuyor.

Adaland Kuşadası – Dolphinpark

Adaland Kuşadası aquaparkı, Kuşadası Çamlimanı mevkiinde yer alıyor. Bu aquaparkında, herhangi bir otel veya tesis bulunmuyor. Diğer aquaparklardan ayrıcalığı ise şirin yunus balıklarının olması. Çılgın kaydıraklarının yanı sıra yağmur altında dans, tropikal kumsal, safari park, tramplen, jakuzi ve rafting gibi su aktiviteleri ve havuzları bulunuyor. Günübirlik giriş veya sezonluk üyelik seçenekleriyle 0-3 yaş arası çocuklara ücretsizdir.

Water Planet Aqua Park

Akdeniz Bölgesinin en büyük aquaparkı olan Water Planet; günlük 2000 kişilik kapasitesiyle Alanya’da bulunuyor. Su parkı alanında, resort otel, plaj ve orman da vardır. Water Planet’te kaydıraklardan kayarken; orman, deniz ve Alanya’nın şehir manzarasının da keyfini çıkarabilirsiniz. Diğer su parklarından farklılıkları arasında adrenalin tutkunları için 70 metre yükseklikteki bungee jumping platformunun olması bulunuyor. Ayrıca; denizde gün batımını izleyebileceğiniz seyir terasıyla hizmet sunuyor.

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.