Work and Travel Nedir?

tarafından
98
Work and Travel Nedir?

Work and Travel nedir, nasıl yararlanılır? Yurtdışında seyahat hayalleri kuran üniversite öğrencileri için oldukça iyi bir imkan olan Work and Travel yöntemi ile sizler de bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde üniversite öğrencileri yurtdışına çıkarak tatil yapma hayalleri kurarlar. Ancak yurtdışına çıkabilmek ekonomik açıdan oldukça külfetli bir iş olduğundan dolayı yeterli bütçeye sahip olamayan gençler bu hayallerini gerçekleştirememektedir. Ancak üniversite öğrencilerine sunulan bazı imkanlar onların bu hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Bunlardan bir tanesi de Work and Travel yöntemi. Work and Travel yöntemi ile ABD’ ye gidebilir, bu ülkede yer alan eyaletlerden bazılarında 3-4 ay boyunca iş bulup çalışarak para biriktirebilir aynı zamanda da hayal ettiğiniz yerleri gezme imkanı bulabilirsiniz. Yurt dışına çıkmanın yanında yabancı dilinizi bu sayede ilerletebilir , farklı kültürlerle tanışabilir , sorumluluk bilinci kazanarak özgüveninizi geliştirebilirsiniz.

Work and Travel

Work and Travel Avantajları

  • Work and Travel imkanı ile üniversite öğrencileri Ameraka’ ya giderek orada turist sınıfında değil oranın bir vatandaşı gibi yaşamaktadır. Bununla birlikte gittiğiniz eyalette çalışarak yurtdışı seyahatinizin masraflarını kendi cebinizden ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Amerika’ da gittiğiniz eyaletlerde kaldığınız 4 ay boyunca aylık ortalama olarak 1000 – 1500 dolar civarında gelirler elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu gelirleri etkili bir şekilde kullanarak hem masraflarınızı karşılayabilir hem de paranızı tasarruf ederek birikim yapabilirsiniz.
  • Çok geniş alanlarda iş imkanları bulunan Work and Travel programında eğlence parkından restoranlara kadar bir çok iş alanında iş bulabilmeniz mümkün.
  • Work and Travel imkanı sayesinde çalışacağınız eyaleti kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bu sayede gözde eyaletlerde çalışabileceğiniz gibi Amerika’ nın içerisinde yer alan mütevazi eyaletlerde de çalışabilirsiniz.
  • Vize alma endişesi taşıyorsanız bu konuda rahat olabilirsiniz. Zira Work and Travel programı sizlere vize ihtiyacınız için kolaylıklar sunmaktadır.
  • Bu programa katılıp önemli şehirleri gezmek istiyorsanız iyi bir strateji izlemeniz gerekiyor. Zira büyük eyaletlere giderek bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat büyük şehirlerde yaşam daha pahalı olduğunu unutmamanız gerekiyor.
  • Grup olarak başvuru yapabilme imkanınız da mevcut. Bu başvurularınız bireysel olarak değil grup olarak değerlendirilir ve grup olarak kabul edilebilir ya da reddedilebilirsiniz.
  • Programın son haftalarında işiniz son bulduğu için gezme imkanınız oldukça fazla olacak. Bu birkaç hafta içerisinde en iyi şekilde gezme imkanına sahip olabilmeniz için biriktirdiğiniz paranızı iyi bir şekilde tasarruf edin ve gereksiz masraflardan kaçının.