Yürüyüş Yapmayı Sevenler İçin Büyüleyici Rotalar – 1

Dünyanın ne kadar güzel ve takdir edilesi bir yer olduğunu yürüyüşçüler çok iyi bilir. Eğer yürüyüş tutkunu birisiyseniz size mutlaka gitmeniz gereken yerleri sıralayacağız.

Yürüyüş Yapmayı Sevenler İçin Büyüleyici Rotalar

Annapurna Rotası, Nepal

Nepal Annapurna Circuit’in popüler olmasının bir nedeni olmalı. 50-200km’lik yolculuk sizi ormanlarda, dağlarda, şelalelerle, pirinç tarlalarında ve inanılmaz köyler arasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Nepal Uçak Bileti


Kungsleden, İsveç

“The King’s Trail,” İsveç’in Kungsleden patikasında 435KM uzunluğunda Avrupa vahşi doğasına götürüyor. Bonus: Kışın bu yürüyüş parkuru inanılmaz bir kayak pistine dönüşüyor.

İsveç Uçak Bileti


Zillertal Alpleri, Avusturya

Avusturya’daki Zillertal Alpleri, her insan için farklı aktiviteler bulunduruyor. Toplamda 7 gün süren 64KM uzunluğundaki Zillertal Alplerini deneyin!

Avusturya Uçak Bileti


Croagh Patrick, İrlanda

Yaklaşık olarak 4.5 saat süren 5km uzunluğundaki Croagh Patrick, ziyaretçilerine inanılmaz bir manzara sunuyor.

İrlanda Uçak Bileti


Kalalau Rotası, Kauai, Hawaii, Amerika

Tehlikeli olduğu kadar güzel de olan Kauai’deki 35 KM uzunluğundaki Kauai rotası hem “en iyi yürüyüş rotası” hem de “en tehlikeli yürüyüş rotası” listelerinde bulunuyor.

Amerika Uçak Bileti


Inca Yolu, Peru

Cusco’dan Machu Picchu’ya uzanan yürüyüş rotasını tamamlamak ortalama 4-5 gün sürüyor; çünkü yürüyüşçüler 9.200 ft’den başlayıp deniz seviyesinden 13.800 fitin üzerinde uzanan muazzam köylerden ve tarihi kalıntılardan geçiyor.

Peru Uçak Bileti


Tongariro Northern Circuit,  Yeni Zelanda

Ona “Yeni Zelanda’nın Muhteşem Yürüyüşü” diye boşuna demiyorlar. 50KM uzunluğundaki Ngauruhoe Dağı’nda 4 gün geçireceksiniz.

Yeni Zelanda Uçak Bileti


Petra’ya Çöl Rotası, Ürdün

Çöl’ün ortasında bulunan Petra Krallığı’nı ziyaret etmek bir hayli zor. Çünkü Petra Krallığı’nı ziyaret etmek için yaklaşık 80KM uzunluğunda ve 7 gün süren bir yürüyüş sizi bekliyor. Ama ben 7 gün boyunca yürümek istemiyorum diyorsanız tur şirketleri sizleri klimalı otobüsler ile Petra Krallığı’na götürüyor. Eğer yürüyüş yapmayı tam anlamıyla seven biriyseniz tercihiniz bizce Çöl’den yürüyerek Petra’ya ulaşmak olsun. Zira yürüyüş boyunca birçok antik kalıntıya rastlayacaksınız.

Ürdün Uçak Bileti


Haute Rotası, Fransa – İsviçre

Tüm zamanların en ünlü kayak / dağcılık rotalarından Haute Rotası, Fransa’nın Chamonix kentinden İsviçre Zermatt’a olan 112 kilometrelik 2 haftalık bir macera barındırıyor.

İsviçre Uçak Bileti


West Coast Trail, British Columbia, Kanada

Vancouver Island’ın güneybatı kıyısında uzanan West Coast Trail, sizi 75KM uzunluğundaki bir maceraya sürüklüyor. West Coast Trail, gemi enkazlarından kurtulan insanlara ulaşmak için 1907 yılında oyulmuştu.

Kanada Uçak Bileti


Sentiero Azzurro, Cinque Terre, Italya

Bu 10 km uzunlığındaki rota, 5 şehri birbirine bağlıyor ve batı İtalya sahillerini gezmenize olanak sağlıyor.

İtalya Uçak Bileti


Grindelwald, İsviçre

Yeni başlayan yürüyüş tutkunları için en çok tavsiye edilen bir rota olan Grindelwald’da isteyenler birkaç saatlik yürüyüş veya birkaç günlük yürüyüş arasından istediği yolları seçebilir.

İsviçre Uçak Bileti


Tiger Leaping Gorge, Çin

Çok zorlu olduğu söylenen Tiger Leaping Gorge yürüyüş rotası, özellikle yağmur sezonlarında sular yükseldiği için unutulmaz ve zorlu bir yürüyüş deneyimi yaşatıyor.

Çin Uçak Bileti

Biletmar:

Bu site çerezleri kullanmaktadır.