Pokhara’da ne yenir, ne içilir?

tarafından
131
Pokhara’da ne yenir, ne içilir?

Pokhara’da ne yenir, ne içilir gibi bir çok soruya bu yazımızda cevap bulabilirsiniz. Pokhara yaşayan kişilerin yapısı nedeniyle oldukça karışık bir durumdadır ve bu özelliği Pokhara mutfağına da yansımış durumda. Çin ve Hindistan etkili mutfak kültüründe kişiler çok farklı lezzetleri ve aynı zamanda yerel tatları deneyebilir. Şehirde bulunan Phewa Gölü, aynı zamanda burada bulunan mekanlar nedeniyle de lezzet bölgesi olarak bilinir. Pokhara’ya özel lezzetleri yemek isteyenler göl manzarası eşliğinde keyifli bir lezzet yolculuğu yapabilir.

Pokhara uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Pokhara uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pokhara’da Ne Yenir?

Pokhara’da Natssul ve ya Hau-Han gibi meşhur restoranlar, özel menüleri ile dikkat çeker. Pokhara’da klasik Nepal yiyeceklerini bulmak mümkündür. Bu bakımdan Nepal mutfağını merak eden kişiler için de Pokhara ziyareti oldukça farklı geçecektir.  Bölgenin en popüler yiyeceklerinden birisi Newari tabağı. Bölgenin yerel gruplarından olan Newariler’den özel bir lezzet olan tabak, kültüre ait pek çok lezzetin tadımlık küçük parçalarını içeriyor. Et yemek isteyen kişiler için Pokhara’daki alternatif Phing Sha. Özel bir yahni yemeği olan Phing Sha, dana etinin yanı sıra patates ve sebzelerin karışımından oluşuyor. Bölgede yemeklerin vazgeçilmezlerinden bir diğer ise thukpa. Özel bir çorba olan thukpada noodle kullanılıyor. Pokhara mutfağında Hindistan’ın pek çok önemli lezzeti de mevcut. Aynı zamanda Türkiye’de popüler olan çiğ köftenin bir benzeri tsampa da yine oldukça meşhurdur.

Pokhara’da herhangi bir restorana giden kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli detay bahşiştir. Kentteki kültür nedeniyle hesabın yüzde 10 oranında bahşiş verilmesi gerekir.