Zürih Gezi Rehberi

tarafından
160
Zürih Gezi Rehberi

Zürih’e gidecek kişiler için gezilecek yerlerin fazla olması zaman zaman sorun yaratabilir. Öyle ki kent içindeki sembollerin ve yapıların günümüze kadar iyi korunmuş olması bu aşamada Şehri ön plana çıkardığı gibi Şehir gezilerinin de dolu dolu geçmesini sağlamaktadır. Şehirde yer alan Grossmünster Katedrali, St. Peter Kilisesi, Saat Kulesi, Kunsthaus Müzesi, Botanik Bahçesi, Hayvanat Bahçesi, Fraumünster Kilisesi, Opera Binası, Rathaus gibi yerler turistik gezilerin olmazsa olmaz noktaları arasında bulunur.

Zürih uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Zürih uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zürih’te Nereler Gezilmeli?

Kent boyunca kişilerin farklı noktalara uğrayarak keyifli bir gün geçirmesi mümkün. Müzeler, özel parklar, tarihi yapılar, kiliseler, şehre hakim yüksek tepeler ve özel lezzetleri ile gün boyu mola yerleri olan mekanlar Şehirde farklı bir dünyanın içerisine çeker insanı. Şehirde en dikkat çeken yerlerden birisi olan Old Town da (Alstadt) es geçilmemelidir. Geniş bir şehir merkezine verilen bu isim, aynı zamanda buluşma noktalarından birisidir.  Uetlibeg Mountain olarak bilinen bir diğer yer ise Zürih Gölü’nün keyfinin yaşanmasını sağlar. Merkeze yaklaşık 20 dakikalık bir uzaklıkta bulunan göl, toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir.

Sanatsal bir gezi yapmak isteyenlerin ise uğraması gereken ilk nokta Sanat Müzesi’dir. Şehir ve geçmişe dair pek çok önemli eserin bulunduğu müze, estetik yapısıyla dahi görülmeye dairdir. Lindenhofplatz ile şehrin manzarası da yine izlenebilir. Bu yerlerin dışında Limmat River, Hayvanat Bahçesi gibi yerler de görülmelidir.